Ukończenie studiów wyższych otwiera wrota do kariery zawodowej. Moment otrzymania dyplomu to chwila pełna emocji. Od tej pory rozpoczyna się fascynująca przygoda pełna samodzielnie podejmowanych decyzji, od których wiele będzie zależeć. Dyplom jest dokumentem składanym w aktach osobowych pracownika. Warto mieć na uwadze, że dokument trafi do obcych rąk, dlatego też dobrze jest zadbać o dobrej jakości zdjęcie do dyplomu.

Nie każdy fotograf jest w stanie wykonać prawidłowe zdjęcie dyplomowe. Jeśli masz wątpliwości co do specjalistów w Szczecinie, zajrzyj do naszego serwisu, gdzie znajdują się dane adresowe doświadczonych fotografów w mieście.

Format fotografii dyplomowej

Każda z uczelni może mieć własne preferencje dotyczące rozmiaru zdjęcia do poszczególnych prac. Warto przed wykonaniem fotografii zajrzeć na stronę internetową uczelni i upewnić się co do rozmiaru zdjęcia. Bardzo często wymogi obejmują standardowy format fotografii, jednak od każdej reguły są wyjątki. Może okazać się, że zdjęcie do pracy licencjackiej musi mieć wymiary 45 x 65 mm, podczas gdy zdjęcie do pracy magisterskiej koniecznie musi mieć standardowy wymiar 35 x 45 mm. Wszystko zależy od indywidualnych wymogów uczelni.

Wymagania dotyczące zdjęć dyplomowych

Fotografie akademickie muszą spełniać kilka podstawowych wymogów. Zdjęcie do pracy inżynierskiej, a także każdej innej, powinno być aktualne, to jest wykonane nie później, niż pół roku temu. Każde zdjęcie do pracy dyplomowej powinno być zrobione na jasnym tle, równomiernie oświetlone i pozbawione widocznych pikseli. Tego typu fotografie można wykonywać z lewego półprofilu z odsłoniętym lewym uchem. Osoba pozująca do zdjęcia może się lekko uśmiechać. Paniom zaleca się delikatny makijaż i schludne uczesanie, panowie zaś powinni zadbać o zarost oraz fryzurę. Powyższe wymagania stosuje się także, wykonując zdjęcie do pracy doktorskiej. Osoba na zdjęciu powinna się elegancko ubrać. Wskazany jest strój galowy, ciemna marynarka lub żakiet, pod którą znajduje się biała bluzka.